SAĞLIK BAKANLIĞI RESMEN DUYURDU: BİNLERCE KİŞİ İŞE ALINACAK


Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alacağını resmen ilan etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI RESMEN DUYURDU: BİNLERCE KİŞİ İŞE ALINACAK

Sağlık Bakanlığı, 27 bin sözleşmeli personel alacağını resmen ilan etti. 

Bakanlık bünyesinde istihdam edilecek kişiler, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre işe alınacak. 

İstihdam edilecek 27 bin kişinin 15 bini hemşire, 2 bini ebe, 1.540’ı sağlık teknikeri ve 1.200’ü sağlık teknikeri toplam 19 bin 740 kişi ile birlikte kalan 7 bin 260 kişi ise farklı branşlarda iş sahibi olacak. 

KPSS ŞARTI BULUNUYOR

Sağlık Bakanlığı'nca Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre; 15 bin hemşire, 2 bin ebe, 1540 sağlık teknikeri ve 1200 sağlık teknikeri toplam 19 bin 740 kişi ile birlikte farklı branşlar da dahil genel toplamda 27 bin sağlık personeli alınacak. İlanda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında, KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alım yapılacağı duyuruldu. 

TERCİHLER NERDEN YAPILACAK?

Ayrıca yayımlanan ilanda; ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu'nun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağı belirtildi. Adaylar tercihlerini 21 Şubat- 28 Şubat tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacak.


  

Muhabir : DHA
Niğde haber / Niğde Son Dakika Haber / Niğde Anadolu Haber
Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dada Medya