Gürer Çamardı ilçesinde çarşı pazar esnaf gezdi


CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Çamardı ilçesinde pazar ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Gürer Çamardı ilçesinde çarşı pazar esnaf gezdi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Çamardı ilçesinde pazar ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Emiroğlu destek istedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer il ve ilçe örgüt yöneticileri ile pazar ziyaretinde pazarda bulunan vatandaşlar ve pazarcı esnafının sorunlarını dinledi. Vatandaş hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısı dert yanarken esnaflarda başta nakliye giderleri olmak üzere gelen zamlarla pazarcılığın sürdürülmesi zor bir noktaya geldiğini anlattılar. Yapacak işimiz olsa artık pazar esnaflığını bırakacak noktaya geldik" dediler.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Başta emekliler olmak üzere her kesimin gelir daralması, alım gücü düşmesi ciddi bir alış veriş daralması yaratmış, Vatandaş zorunlu ihtiyacını dahi sınırlı alıyor. Hal böyle olunca çarşı pazar iyice daralmış durumda. Ekonomik yangın her kesimi sarmış vaziyette. Dengeler ciddi biçimde bozulduğu için alınan tedbirlerde çözüm olamıyor. Ülkede önemli bir yönetim sorunu var. Sürekli değişen kararlarla derin bir yoksullaşma yaratılmış bulunuyor. Kredi kartı ile ve borçlanarak süren bir süreç var.  Bankaların bireysel kredi ve kredi kartları nedeniyle vatandaşlardan olan alacaklarının bakiyesi 2 trilyon 797 milyar liraya yükselmesi vatandaşın borcuna kredi kartı ile takla attırıp yaşama mücadelesinin göstergesidir.  Bu dönemde tıkandığında dertler daha da derinleşecek " görülüyor dedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer Çamardı CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Emiroğlu ile tek tek ilçe esnafını da ziyaret etti. Sorunlarını dinledi. Gürer Bağkur priminin 9000 günden 7200 güne indirilmesi yönünde büyük bir beklenti oluştuğunu gördüğünü belirterek bu bağlamda CHP olarak önerilerinin iktidar tarafından duyulmasını istedi. Esnaf Bağkur primi yatırmakta zorlandığını ve çok sayıda esnafım ödeyemez duruma düştüğüne dikkat çeken Gürer kira ve diğer giderlerde küçük esnafı sıkıntıya sokmuş durumda, ilçelerde dahi esnaf nasıl işini sürdürecek onu düşünür halde" diye konuştu.

Muhabir : Gizem Nur ALPTEKİN
Niğde haber / Niğde Son Dakika Haber / Niğde Anadolu Haber
Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır Dada Medya